corlu-koleji-hakkinda

Hızlı bir değişim ve dönüşüm yaşanan bu dijital çağda ülkemizin dünyada hakettiği yeri alması ve ilkler arasında yarışabilmesi ancak ve ancak kaliteli bir eğitimle yetişmiş insan gücüyle olacaktır.

Atalarımızın bizlere emanet olarak bıraktığı bu güzel vatanı kutsal bilip korumanın ve dünyada layık olduğu yere taşımanın milli bir görev olduğunun, bu hususta en büyük sorumluluğun biz eğitimcilere düştüğünün bilinci içerisindeyiz.

Çorlu Koleji olarak bunun farkındalığıyla, gençlerimizin bu yarışta “ben de varım” demesi için araştırmaya, geliştirmeye, yenilikçiliğe açık ve bilimin, bilimsel düşünmenin, bilginin değerinin farkında olan, teknolojik donanım ve verilerle desteklenen bireyler olmaları adına onlara faydalı bir eğitim sunmak için nitelikli yönetim ve öğretmen kadromuzla var gücümüzle çalışmaktayız.

Milli Eğitim Bakanlığının kademelerinde 40 yıl hizmet vermiş bir eğitimci olarak “BİLGİ ve SEVGİYLE” sloganıyla yola çıktık. Bu yolda her türlü zorlukların aşılacağına, başarının elde edilebileceğine ve hedefe ulaşılabileceğine inanıyorum.

Sevgili çocuklarımızın her birini birer değer olarak yorumluyor ve bu değerleri bilgili kültürlü kendini aşan ailesini, çevresini, vatanını, milletini, bayrağını seven milli ve manevi değerlere bağlı yüksek hedefleri olan başarılı bireyler olarak yetiştirmeyi kendimize görev biliyoruz.

Değerli veliler, 2008 yılından beri hizmet verdiğimiz bölgede, Milli Eğitimin temel amaçlarına uygun, Atatürk ilke ve inkılaplarına gönülden bağlı kurumsal bir kimliğe sahibiz. Çocuklarınızın daha iyi bir eğitim almaları için kurumumuza verdiğiniz değer ve güveniniz bizlerin çalışmalarına şevk ve heyecan katmaktadır.

Hedefimiz, hep birlikte öğrencilerimizin bugünün ve yarının mutlu, başarılı, saygın dünya insanı olarak toplumda hakettiği yerleri almasını sağlamaktır.

SAYGILARIMLA

Müslüm Hamaz
Kurucu

Haberler


  • 11-05-2023

    Deprem tatbikatında öğrencilerimiz 'Çök, Kapan, Tutun' hareketini öğrendiler.

  • 09-08-2022

    Öğrencilerimizle geleneksel Bilim Şenliği etkinliğimizi gerçekleştirdik.
Veli Görüşleri

Neden Çorlu Koleji ? Velilerimiz bu önemli soruya nasıl yanıtlar verdiler ?